Loading…

Qytetarët në hall: Konfiskohen 490 euro false në Graçanicë, ishin monedha metalike nga 2 euro

  • 09/12/2023 | 09:07

Qytetarët në hall: Konfiskohen 490 euro false në Graçanicë, ishin monedha metalike nga 2 euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar para false në fshatin Preoc të Graçanicës, transmeton Gazeta Metro.


Paratë e konfiskuar kanë qenë monedha metalike 2 euro, vlera e të cilave arrinte 490 euro.

Policia bën të ditur se monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.

“Fsh. Preoc, Graqanicë  07.12.2023 – 15:30. Ankuesja femër kosovare zyrtare e bankës, ka raportuar se nga klient të ndryshëm janë deponuar monedha metalike 245×2€ në vlerë 490 € të cilat dyshohet se janë të falsifikuara. Monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e Policisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë