Loading…

Qyteti lundrues, brenda anijes më spektakolare në botë

  • 15/12/2016 | 23:35

Qyteti lundrues, brenda anijes më spektakolare në botë

Ky është ndoshta anija më spektakolare në botë dhe ofron luks pa kufij.

“Ovations of the Seas-Brohoritja e deteve”, është një anije që ka hapësirë për 4905 turistë dhe 1500 pjesëtarë ekuipazhi.

Ajo është anija e katërt turistike në botë për nga madhësia.

Anija është 347 metra e gjatë, 41 e gjerë, 50 e lartë dhe ka 2091 dhoma.

Ofron pishina, pistë patinazhi, restorante, kazino, dyqane dhe salla argëtimi të ndryshme.

k-21481839717 a-7-780x4391481839691 c-31481839694 e-21481839698 f-71481839701 g-21481839705 i1481839711

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë