Loading…
Radiot kanadeze, të gatshme të mos i transmetojnë këngët e Michael Jackson
  • 09/03/2019 | 12:25

Radiot kanadeze, të gatshme të mos i transmetojnë këngët e Michael Jackson

Dokumentari “Leaving Neverland” ku shfaqen dëshmi të njerëzve të ndryshëm që akuzojnë Michael Jackson për abuzime seksuale kundrejt të miturve, ka bërë që disa media të mos transmetojnë këngët e mbretit të muzikës pop, madje edhe BBC.


Në Kanada, 3 radiostacione kanë hequr dorë nga këngët e Jackson dhe nuk po i transmetojnë më, mirëpo kjo listë mund të zgjerohet edhe më tej, transmeton kosovapress.

“Billboard” ka iniciuar një peticion ku iu kërkon radiove kanadeze të mbajnë qëndrim dhe t’i tregojnë publikut nëse duan apo jo të transmetojnë këngët e Jackson.

Rreth 300 radio kanë thënë se nuk do të ndalojnë së transmetuari këngët e mbretit të muzikës pop derisa të vërtetohen të akuzat.

Në momentin që gjykata konfirmon vërtetësinë, ato kanë thënë se do të ndërpresin menjëherë transmetimin e këngëve të Jackson.

Dokumentari “Leaving Neverland” gjendet në gjykatë ku po analizohet dhe mblidhen fakte për vërtetësinë e dëshmive të paraqitura aty.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë