Loading…

Radoicic në ‘birë të minit’, mediat në Serbi thonë se s’po gjejnë asnjë informacion për të

  • 26/09/2023 | 23:23

Radoicic në ‘birë të minit’, mediat në Serbi thonë se s’po gjejnë asnjë informacion për të

Që nga dje, në medie është raportuar në lidhje me mundësinë e plagosjes së Milan Radojiçiqit, nënkryetar i Listës Serbe, i cili mori pjesë në sulmin terrorist ndaj Kosovës në fshatin Banjskë të Zveçanit.


Në lidhje me këtë temë, gjatë tërë ditës ka raportuar N1, gazeta e njohur opozitare dhe kundërshtare e regjimit të Aleksandar Vuçiqit, president i Serbisë.

Siç njofton N1, gazetarët e këtiji medium e kanë vizituar spitalin ushtarak në Beograd, ku dyshohej se po qëndron Radojiçiqi, nënkryetar i Listës Serbe, i dyshuar edhe për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, politikan serb, dhe i sanksionuar nga ShBA-ja dhe BE-ja.

N1 njofton se nuk ka asnjë informacion në lidhje me vendndodhjen dhe gjendjen shëndetësore të Radojiçiqit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë