Loading…

Rakiç kundërshton vendimet e njëanshme për murin

  • 03/02/2017 | 15:58

Rakiç kundërshton vendimet e njëanshme për murin

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, e ka njoftuar sekretarin e NATO-s Jens Stoltenberg për situatën aktuale në veriun e vendit.


“U pajtuam që KFOR-i të garantojë qetësinë dhe stabilitetin”, ka thënë Rakic për Tanjug duke shtuar se bisedimet  Kosovë-Serbi  do të vazhdojnë në një format tjetër.

Sipas Rakiqit tema e atyre takimeve do të jetë fati i murit e që, sic tha ai, serbët presin që deri në një marrëveshje tjetër nuk do të ketë vendime të njëanshme.

Agjencia  serbe e lajmeve bënë të ditur se përveç Rakicit në takim me sekretarin e NATO-s kanë marrë pjesë edhe zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanovic, Sllavko Simic nga Lista Serbe dhe kryetari i Graçanicës Vlladeta Kostic.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë