Loading…

Rama e sheh si absurd ndalimin e Haradinajt

  • 05/01/2017 | 12:32

Rama e sheh si absurd ndalimin e Haradinajt

Pas reagimeve të shumta për arrestimin e liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt nga autoritetet franceze, erdhi edhe reagimi nga kryeministrit i Shqipërisë, Edi Rama, i cili ka shfrytëzuar rrjetin social Twitter për ta shprehur shqetësimin e tij ndaj kësaj ngjarje.


“Ndalimi i Haradinajt, një absurditet. E pabesueshme që urdhër-arrestet e Serbisë s’janë fshirë ende nga kompjuterat e BE-së”, shkroi Rama, transmeton gazetametro.net

Haradinaj është i ndaluar në një burg në Francë, ndërkohë që autoritetet franceze kanë njoftuar ato kosovare për arrestimin e tij.

Haradinaj është arrestuar në bazë të një urdhër arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia para një dekade.

Ai u arrestua të mërkuren në Aeroportin ndërkombëtar ‘Basel-Mulhouse’, në pjesën franceze të tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë