Loading…

Rama: Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie meritojnë ndëshkimin ekstrem

  • 26/11/2021 | 23:48

Rama: Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie meritojnë ndëshkimin ekstrem

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për sulmin ndaj autobusit në Deçan ku mbetën të vdekur të paktën tre persona dhe një i lënduar.


Rama ka shprehur ngushëllime vëllazërore familjeve, sipas tij, të goditura në zemër nga humbja absurde.

“Jetët e marra në Kosovë nga plumbat e një egërsie që meriton ndëshkimin ekstrem të drejtësisë, na kanë brengosur të gjithëve.” shkroi Rama në një postim në Twitter.

Tutje ai tha se i jep kurajo dhe mbështetje institucioneve të Kosovës në këtë moment sfidues.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë