Loading…
Rama kërkon nga Serbia që ta njohë pavarësinë e Kosovës
  • 11/07/2018 | 19:13

Rama kërkon nga Serbia që ta njohë pavarësinë e Kosovës

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës.


Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vucic për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë proces dhe për t’i dhënë fund zgjidhjes.

Kryeministri Edi Rama, ministrja e Mbrojtjes,Olta Xhaçka dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati kanë shkuar në Bruksel për të marrë pjesë në samitin e NATO-s.

Ky samit pritet të jetë i rëndësishëm pasi pritet ti bëhet ftesa zyrtare Maqedonisë për t’u bërë pjesë e Aleancës, si shteti i 30-të.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë