Loading…

Rama për ujdinë Kurti-Vucic në Ohër: Shpresojmë që nuk është një mashtrim tjetër ballkanik

  • 19/03/2023 | 00:39

Rama për ujdinë Kurti-Vucic në Ohër: Shpresojmë që nuk është një mashtrim tjetër ballkanik

Sot Kosova dhe Serbia arritën dakordimin për fillimin e zbatimit të planit implementues të aneksit që del nga plani franko-gjerman, e për këtë në rrjetin social Twitter ka reaguar kryeminstri i Shqipërisë Edi Rama, shkruan Gazeta Metro.


Ai uroi që kjo mos të jetë një “mashtrim ballkanik” por të gjejë implementim në teren.

Rama marrëveshjen e sontme e cilësoi si historike.

“Le të shpresojmë se djalli nuk fshihet në detaje sonte dhe se marrëveshja e rënë dakord, por jo e nënshkruar, nuk është një mashtrim tjetër ballkanik! Përndryshe kjo do të ishte një arritje historike që do të njoftonte një pranverë të shumëpritur në marrëdhëniet midis dy vendeve🇦🇱🇷🇸 më të mëdha të Ballkanit”, ka shkruar Rama.

Kujtojmë që sot, pas thuajse 12 orë bisedime intenzive, e disa herë me ndërprerje, më në fund u arrit marrëveshja për implementimin e planit të zbatimit që del nga plani franko-gjerman./gazetaemetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë