Loading…

Rama përplaset me Çakmakun: Me çfarë kompetenca na mban ligjëratë për etikën e gazetarisë, mos këqyr filma more

  • 25/02/2021 | 23:33

Rama përplaset me Çakmakun: Me çfarë kompetenca na mban ligjëratë për etikën e gazetarisë, mos këqyr filma more

Analisti Fidan Rama ka gjunjëzuar anëtarin e partisë Fjala, Avni Çakmaku, pas deklaratave skandaloze rreth rastit të sulmit ndaj gazetarit Visar Duriqit.


Teksa Çakmaku vazhdonte në emision të fliste për etikën e gazetarisë e arsyetuar sulmin ndaj Duriqit, Rama iu drejtua se me çfarë kompetenca flet ai për etikë të gazetarisë.

‘’Me cfarë komeptenca na mbani ligjëratë për etikën e gazetarisë. Nëse nuk është lincim forma e inskenimitqë thoni ju, nuk e di si t’i themi ndryshe asaj pune. Mos këqyr filma more, inskenim. Qysh del profesori i Sociologisë me atë ide, qysh merr atë kompetencë’’, i tha Rama atij.

Ndryshe Visa Duriqi u sulmua mbrëmë nga tre persona, derisa Çakmaku e kishte arsyetuar këtë dhunë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë