Loading…
Rama përshëndet kalimin e demarkacionit: BE t’i heqë vizat Kosovës
  • 21/03/2018 | 19:32

Rama përshëndet kalimin e demarkacionit: BE t’i heqë vizat Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas ratifikimit të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës, ka postuar një urim në rrjetin social Facebook me anë së cilës e quan si votë të vonuar, por kuptimplotë.


Postimi i Ramës:

“Super. Vota për demarkacionin një votë e vonuar, por kuptimplotë për Kosovën si shtet që dëshmon seriozitet në angazhimet e veta. Tani Bashkimi Europian t’i përmbahet pa vonesë angazhimit të vet: Liri lëvizjeje pa viza në Europë për qytetarët e Kosovës“, ka shkruar Rama.

Ndërkohë, pak më parë kaloi marrëveshja me Malin e Zi. 91 deputetë votuan, prej të cilëve 80 ishin PRO dhe 11 të tjerë KUNDËR./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë