Loading…

Rama shpjegon kur duhet të merret doza e tretë e vaksinës kundër virusit

  • 12/11/2021 | 08:55

Rama shpjegon kur duhet të merret doza e tretë e vaksinës kundër virusit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë informacion në lidhje me kategoritë që duhet të vaksinohen me dozën e tretë antiCOVID.


Bëhet fjalë për katër kategori.

Së pari janë të gjithë të gjithë personat mbi 60 vjeç me sëmundje kronike, më pas personelet shëndetësore, personat që jetojnë në institucionet e kujdesit afatgjatë dhe personat mbi 18 vjeç me sëmundje të caktuara.

Por kur duhet të merret doza e tretë?

Në videon shpjeguese që ka shpërndarë Rama, thuhet se doza “booster” duhet marrë jo më herët se gjashtë muaj pas dozës së dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë