Loading…

Rama takohet me Erdoganin

  • 04/02/2017 | 14:29

Rama takohet me Erdoganin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Stambollit ku është takuar me Presidetin turk Rexhep Taip Erdogan.


Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Rama ka shpjeguar arsyen e vizitës së tij dhe bëhet fjalë për bisedime me presidentin turk sa i takon disa projekteve të rëndësishme për Shqipërinë, si dhe një sërë investimesh strategjike.

“Drekë në Stamboll me Presidentin Erdogan për projektin e aeroportit të Vlorës, linjën ajrore shqiptare e investime të tjera strategjike”, ka shkruar Rama.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë