Loading…

Rama: Ushtria serbe në kufi të Kosovës e ka fuqinë zero, si Meksika në kufi të SHBA’së

  • 31/05/2023 | 12:29

Rama: Ushtria serbe në kufi të Kosovës e ka fuqinë zero, si Meksika në kufi të SHBA’së

Kryeministri i Shqipërisë , Edi Rama , ka komentuar shtimin e pranisë së ushtrisë që Serbia e ka bërë në kufi me Kosovën.


Rama ka krahasuar ushtrinën e Serbisë në kufi me Kosovën me Meksikën, duke thënë se fuqia e saj është e barabartë me zero.

“Ky është shou më i pabesueshëm emocional i politikave të brendshme sepse ushtria e Serbisë në kufi me Kosovën, ka fuqinë e barabartë me zero. Kjo i bie sikur ushtria e Meksikës të shfaqet në kufi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pra çka mund të bëjë ? Me gjithë respektin për Meksikën. Nuk mund të bëjë asgjë. Kjo është thjeshtë për politikë të brendshme. Ka shumë të bëjë me politikën e brendshme, në atë që po ndodh në veri të Kosovës”, tha Rama si panelist në Forumin “Globsec” që po mbahet në Bratisllavë të Sllovakisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë