Loading…

Rama zbulon se çfarë i kërkoi zyrtari i BE’së sa qëndronte në Tiranë

  • 23/10/2019 | 12:02

Rama zbulon se çfarë i kërkoi zyrtari i BE’së sa qëndronte në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar një histori që ka ndodhur kur një person i rëndësishëm, nga një shtet anëtar i BE i cili do vinte për një takim në Tiranë, refuzoi të dilte nga zona VIP e aeroportit, pasi kishte frikë të dilte pa shoqërues me kallashnikovë, transmeton Gazeta Metro.


“Kapa telefonin dhe dëgjova që do vinte një person i rëndësishëm nga një shtet anëtar i BE me shumë gazetarë dhe ishin dhe policia dhe s’pranonte të dilte nga ambienti i VIP ne aeroport për të ardhur në Tiranë dhe thashë si ka mundësi.

Përgjigja ishte ky person do që të shoqërohet me roje dhe që kanë armë të vërteta dhe që i gjithë shoqërimi të ketë makina të blinduara, i thashë me sa di unë shërbimi ynë është i blinduar. “Po por s’do të shohë pistoleta por kallashnikov”.

I thashë thuaj që mund të kthehet nga ka ardhur se nuk e ofrojmë këtë shërbim.

Pas 45 minutash gjithe ai shoqërim i madh që u bë arriti dhe të bëhej një deklaratë e fortë nga ky person që Shqipëria duhet të bëjë dhe më shumë që të punojë për krimin dhe korrupsionin…nesër erdhi të më takonte dhe se di a e dinte që unë e dija kërkesën e tij dhe fjalia e parë ishte: “dua tju kërkoj ndjesë sinqerisht se kam udhëtuar në shumë vende por asnjëherë nuk kam përjetuar një hendek kaq të madh nga ajo që prisja dhe nga ajo që pashë, është një vend tërësisht ndryshe nga ai që isha përgatitur. Imagjino që mbrëmë kam ecur në qendër të Tiranës dhe s’pashë asnjë grua të mbuluar.

I thashë se kam të vështirë ta imagjinoj se s’ka shumë gra të mbuluara, ka disa por asgjë më shumë se sa kaq.Edhe ju ndoshta kishit pikëpuyetje dhe menduat se do ju merrnin peng në aeroport ose do ju vidhnin diku rrugës për në TiranëPor i vetmi vend ose e vetmja mënyrë se si mund të të vjedhin në Tiranë, një të huaj, është vetëm në faturat e hoteleve ndërkombëtare dhe kjo është vërtet serioze se ju tarifojnë sic nuk u ka shkuar mendja dhe fshihen me këtë stereotipin.

Edhe Karl Marksi do duhet të shkonte nga berberi e të bëhej si unë që të futej në Shqipëri, tani ne kemi hapur aeroportin se me perpara te huajt nuk hynin dot. Na u desh shume.

Kujdes me celularet në hotelet ndërkombëtare se dhe tarifat janë të larta”, iu drejtua Rama te pranishmeve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë