Loading…

Rambo kthehet për herë të fundit

  • 31/05/2019 | 23:53

Rambo kthehet për herë të fundit

Sylvester Stallone për herë të fundit e kthen në ekran veteranin e luftës në Vietnam, ish beretën e gjelbër John Rambo, i cili në fund të pjesë së katërt u kthye më në fund në shtëpi, transmeton Gazeta Metro.


Ylli veteran i Hollywood Sylvester Stallone kishte deklaruar se kishte ‘pensionuar’ personazhin Rambo, por e ktheu përsëri. Pjesa e pestë e filmave të famshëm titullohet Rambo: Last Blood në kontrast me të parin që kishte titullin Rambo: First Blood. Tashmë e ka konfirmuar se ky do të jetë i fundit edhe me titull.

Skenarin si për të parin film e shkroi Stallone, që ka fituar çmimin oskar për skenarin më të mirë për Rocky, tjetër personazh legjendar i ekranit.

Këtë herë veteranit Rambo do të i duhet të luftojë në Amerikë si në të parin. Me këdo që do të ketë punë John Rambo nuk do të kalojnë mirë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë