Loading…

Ramush Haradinaj takohet me afaristë në Lozanë të Zvicrës

  • 28/05/2022 | 21:58

Ramush Haradinaj takohet me afaristë në Lozanë të Zvicrës

Ramush Haradinaj, ka qëndruar për vizitë në Zvicër.


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar sot afaristë dhe përkrahës të AAK-së në Lozanë të Zvicrës.

Këtë e ka bërë të ditur vet Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

“I nderuar të marrë pjesë, së bashku me koordinatoren për çështjet e Diasporës, deputeten Time Kadrijaj, në Lozanë të Zvicrës në takim me afaristë dhe përkrahës të AAK-së”, ka shkruar Haradinaj.

Haradinaj ka thënë se bashkëatdhetarët janë vlerë e çmuar dhe se është mirënjohës për kontributin e tyre.

“Bashkëbiseduam për situatën politike në Kosovë e gjithashtu dëgjova me kënaqësi storjet e tyre të suksesit, punën që bëjnë atje, sfidat dhe vështirësitë përgjatë rrugëtimit të tyre.

Falënderoj të gjithë bashkatdhetarët që na pritën dhe nikoqirin Zen Bajrami.

Bashkatdhetarët tanë janë vlerë e çmuar për ne, dhe u jemi përherë mirënjohës për gjithë kontributin që kanë dhënë për atdheun e tyre”, ka përfunduar Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë