Loading…
Range Rover elektrik i ngjet 999 shkallët e frikshme në malin e Kinës
  • 13/02/2018 | 22:23

Range Rover elektrik i ngjet 999 shkallët e frikshme në malin e Kinës

Një Range Rover Sport elektrike ka ngjitur shkallët e një prej monumenteve kombëtare më të njohura të Kinës, që ndodhet në malin vdekjeprurës Tianmen.


Supermakina pesë-vendëshe British P400e plug-in hibrid 4X4 u bë e para në makinë në botë botë që ngjit këtë monument duke tërhequr vëmendjen e të gjithë turistëve dhe duke kaluar me sukses plot 99 kthesa.

Range Rover Sport kushton 70 mijë dollarë dhe duhet të karikohet në më pak se tre ore për të përshkruar pa frikë rreth 31 milje.

Po ashtu super Range dha një performancë të shkëlqyer në shkallët e monumentit “u lodhur”.

https://www.youtube.com/watch?v=rvhKfgpe2yY

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë