Loading…

Rangnick krahason Havertz me Cruyff

  • 25/09/2020 | 23:52

Rangnick krahason Havertz me Cruyff

Ralf Rangnick nuk ka kursyer lëvdatat për yllin e Chelsea, Kai Havertz.


Havertz bëri bujë të madhe me kalimin e tij te Chelsea, duke u konsideruar nga lëvizjet më interesante të merkatos.

Gjermani madje ka marrë lëvdata të mëdha nga trajneri gjerman, Rangnick, ky i fundit që krahasoi mesfushorin me Cruyff.

“Nuk kam dyshim se ai do të jetë top lojtar në dy apo tri vitet e ardhshme”, ka thënë Rangncik për Havertz, transmeton lajmi.net.

“Ndoshta do të duhet disa javë për t’u përshtatur. Është lojtar që nuk shoh dobësi tek ai. Ai është modeli i ri i Johan Cruyff, shënon dhe asiston”, shtoi ai.

Mbetet të shihet nëse parashikimet e Rangnick do të dalin të sakta për Havertz.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë