Loading…

Raporti 24 orësh: Kaq raste pozitive u shënuan

  • 27/12/2021 | 14:56

Raporti 24 orësh: Kaq raste pozitive u shënuan

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4 raste pozitive, dhe asnjë viktimë, sipas raportit të fundit nga MSH, shkruan Gazeta Metro.


498 qytetarë janë vaksinuar gjatë këtyre 24 orëve.

Raporti i plotë:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 498 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.665.209 doza të vaksinës.
Deri më sot 780.327 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Nga 2.032 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.010.
Në total numri i rasteve aktive është 343./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë