Loading…

Raporti i fundit: 59 për qind e kosovarëve nuk kanë pirë asnjëherë cigare

  • 12/11/2020 | 23:05

Raporti i fundit: 59 për qind e kosovarëve nuk kanë pirë asnjëherë cigare

Sipas një raporti të “European School Survey Project on Alcohol and other Drugs (ESPAD)”, deri në vitin 2019, 41 për qind e kosovarëve kanë pirë së paku njëherë cigare, shkruan Gazeta Metro.


Numri i atyre që pijnë duhan është në rritje nga viti në vit në Kosovë.

Sipas një raporti të “European School Survey Project on Alcohol and other Drugs (ESPAD)” deri në vitin 2019, 41 për qind e kosovarëve e kanë pirë së paku njëherë cigaren.

Kurse 59 për qind e anketuesve kanë bërë me dije se asnjëherë nuk e kanë pirë cigaren.

Nga ky raport ka dalë që 7 për qind e qytetarëve të Kosovës e kanë pirë 40 herë apo më shumë cigaren.

Më poshtë raporti i plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë