Loading…

Raporti i fundit nga MSH: Një viktimë dhe gati 1 mijë raste të reja me koronavirus

  • 06/08/2022 | 12:53

Raporti i fundit nga MSH: Një viktimë dhe gati 1 mijë raste të reja me koronavirus

Ministria e Shëndetësisë ka dalë me raportin e zakonshëm 24 orësh për gjendjen me pandeminë.


MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19.

Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 930 raste të reja, teksa janë shëruar 1,479 pacientë.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në vend është 8,702 raste.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë