Loading…

Raporti i shqiptarëve me Amerikën përmes një ekspozite

  • 07/11/2016 | 22:18

Raporti i shqiptarëve me Amerikën përmes një ekspozite

Muzeu Historik Kombëtar Shqiptar hapë ekspozitën me fotografi nga fotoreporteri shqiptaro-amerikan.

Nga data 8 deri me datën 21  nëntor 2016, në Tiranë do të jetë e hapur ekspozita e fotoreporterit shqiptaro-amerikan George Tames, të prestigjiozes New York Times.

Qëllimi i kësaj ekspozite është paraqitja e disa fotografive që ka bërë autori për lidhjen e shqiptarëve me amerikanët ndër vite.

George Tames sjellë në Shqipëri shumë pamje të cilat nuk janë parë më herët me raportin e shqiptarëve me Amerikën, presidentëve të tyre.

Këto fotografi sjellin lidhëshmërinë mes këtyre dy vendeve me anë të kësaj retrospektive nga Tames./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë