Loading…

Raporti për shkarkimin e Metës, 104 pro-7 kundër

  • 09/06/2021 | 14:19

Raporti për shkarkimin e Metës, 104 pro-7 kundër

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta.


Pro 104 deputetë

Kundër 7

Abstenim 2

Të pavflefshme 1

Tashmë pritet që deputetët të votojnë sërish sa i takon pyetjes së drejtpërdrejtë për shkarkimin e Metës.

Burime bëjnë me dije se për të votuar për shkarkimin e Metës është rikthyer në Kuvend edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka sallën menjëherë pas fjalimit të shkurtër që mbajti në seancë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë