Loading…

Raporti: Tjetër rekord me numrin e rasteve pozitive për 24 orë

  • 17/01/2022 | 14:51

Raporti: Tjetër rekord me numrin e rasteve pozitive për 24 orë

Edhe sot janë shënuar shifra alarmante të të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Metro.


728 raste janë shënuar sipas raportit të fundit të IKSHPK.

Në këto 24 orë nuk ka pasur asnjë viktimë, ndërsa janë shëruar 99 qytetarë.

RAPORTI I PLOTË:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.156 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.717.379 doza të vaksinës.
Deri më sot 796.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 33.156 doza përforëcuese dhe 2.169 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 5.297 testime, 728 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 99 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.750.
Në total numri i rasteve aktive është 5.118./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë