Loading…

Raportimi i RTK’së për tentim-atentat ndaj Kurtit, Kusari: As lajm nuk mund të quhet, duket si tekst i shkruar nga VV’ja

  • 12/02/2024 | 13:40

Raportimi i RTK’së për tentim-atentat ndaj Kurtit, Kusari: As lajm nuk mund të quhet, duket si tekst i shkruar nga VV’ja

Të shtunën Radio Televizioni i Kosovës (RTK) ka raportuar ekskluzivisht për një tentim-atentat ndaj kryeministri Albin Kurti.


Pas kësaj pati reagime të shumta, madje lajmi u demantua edhe nga Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë.

Ndërsa juristja e të drejtës për media, Flutura Kusari vlerësoi se lajmi i cili u publikua nga RTK, duket si tekst i shkruar nga Vetëvendosje.

“Mezi po pres me pa cka ka me bo menaxhmenti dhe bordi per kete shkelje flagrante dhe te pafalshme te misionit te RTK-se. Pergjegjes per plasimin e atij teksti eshte drejtori i televizionit dhe udheheqesit e faqes online te RTK-se”, ka shkruar ndër të tjera Kusari.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë