Loading…

Raportimi për terrorin në Banjskë, Kosova ua prishi serbëve propagandën

  • 01/10/2023 | 21:05

Raportimi për terrorin në Banjskë, Kosova ua prishi serbëve propagandën

Serbia edhe një herë, po bën atë që di ta bëjë më së miri – propagandën.


Pas përballjes së dështuar të grupit terrorist me Policinë e Kosovës dhe kthimit të tyre prapa drejt territorit serb, mediat atje nisën luftën mediatike për ta kthyer në favor situatën, përcjell klankosova.tv.

Një, siç po quhet, ‘fotografi e rreme’ për krejt atë që ngjau në Banjskë më 24 shtator, po bëhet me aminin e Aleksandër Vuçiqit duke paraqitur viktimat si heronj.

Por, institucionet kosovare këtë situatë e mirë shfrytëzuan për të treguar kush realisht janë mizorët.

Rol në këtë pati edhe shpërndarja e pamjeve ekskluzive të largimit të trupave që ekzekutivi u tha se u dërgoi agjensionit prestigjioz amerikan, Asociated Press.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë