Loading…

Rashani transferohet ne Superligën e Turqisë, sot pritet prezantimi zyrtar

  • 24/01/2021 | 10:41

Rashani transferohet ne Superligën e Turqisë, sot pritet prezantimi zyrtar

Elbasan Rashani është larguar nga futbolli norvegjez pas disa viteve të kaluara aty.


Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës karrierën do ta vazhdoj në futbollin turk tek skuadra Erzurumspor.

27-vjeçari u largua nga skuadra norvegjeze Odds BK pas një kohe të gjatë, pasi i kishte skaduar kontrata.

Edhe pse kishte disa oferta, Rashani vendosi që karrierën ta vazhdoj te Erzurumspor.

Ai tani ka mbërritur në Turqi ku Erzurumspor i ka shprehur mirëseardhje, teksa zyrtarizimi i tij dhe prezantimi tek ekipi i ri bëhet gjatë ditës së sotme.

Reprezentuesi kosovar kësisoj bën një hap të madh në karrierën e tij, ndërsa synimi i tij është ta ndihmojë Erzurumin për t’iu shmangur rënies.

Gjithsesi detajet e kontratës dhe ato financiare ende nuk janë bërë të ditura.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë