Loading…

Rashica e feston titullin e kampionit me flamurin e Kosovës  

  • 30/05/2023 | 22:47

Rashica e feston titullin e kampionit me flamurin e Kosovës  

Galatasaray është shpallur kampion në Superligën e Turqisë për sezonin 2022/23.


Klubi nga Stambolli ia doli ta rikthej titullin pas katër vjetëve, shkruan Gazeta Express.

Skuadra e drejtuar nga Okan Buruk shënoi fitore sonte në udhëtim ndaj Ankaragucu me rezultatin 1:4, për të siguruar edhe matematikisht titullin.

Milot Rashica, i cili luajti për 79 minuta dhe regjistroi një asistim, pas ndeshjes u pa duke festuar me flamurin e Kosovës.

Ndryshe, për Galatasarayn është ky titulli i 23-të në histori të klubit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë