Rashica me të fejuarën në pushime, zgjedhin një vend super luksoz |PAMJE

• 17/06/2019 | 19:31

Pas një sezoni fantastik si me Werder Bremenin ashtu edhe me Përfaqësuesen e Kosovës, tani është koha për një pushim të merituar për Milot Rashicën, transmeton Gazeta Metro.

Milot Rashica shkëlqeu me gol e paraqitje në ndeshjen e fundit që Kosova e fitojë në udhëtim te Bullgaria me rezultatin 2-3, ndeshje kjo e vlefshme për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Edhe te Werder Bremeni pati një sezon fantastik. Sulmuesi vushtrrias arriti që të shënoi  12 gola dhe dhuroi 6 asistime, duku u kthyer në një nga lojtarët me të rëndësishëm te Werderi dhe ndër më të dashurit nga tifozët e klubit gjerman.

Së fundmi ai edhe Granit Xhaka ishin pjesë e një ndeshje humanitare të zhvilluar në “Fadil Vokrri”, nga e cila do të ndihmohen 10 familje në nevojë.

Pas gjithë këtyre, tani ka ardhur koha për disa pushime nga Rashica dhe e fejuara e tij, Belkiz Kera. Ata kanë zgjedhur Maldivën si destinacionin e tyre të pushimeve./gazetametro.net