Loading…

‘Rashicën e dëshirojnë të gjithë te Galatasaray’, momenti epik pas fitores kundër Giresunspor

  • 28/01/2023 | 22:33

‘Rashicën e dëshirojnë të gjithë te Galatasaray’, momenti epik pas fitores kundër Giresunspor

Një moment gazmor me Milot Rashicën dhe bashkëlojtarin e tij, Baris Alper Yilmaz ka ndodhur sonte pas fitores së Galatasaray me rezultat 0-4 kundër Giresunspor, transmeton Gazeta Metro.


Futbollistët e Galatasaray me shumë të drejtë u gëzuan jashtë mase pas triumfit si mysafir ndaj Giresunspor, pasi treguan një paraqitje të mrekullueshme.

Ndërkaq, përballë tyre ishte një numër i madh i tifozëve që kishin udhëtuar nga Stambolli për të përkrahur skuadrën e tyre të zemrës që po kalon momente shumë të mira.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shumë tifozëve të klubit turk i ka rënë në sy kapja në krahë e Rashicës nga Yilmaz, ku shihet qartë atmosfera fantastike që mbizotëron në kampin e ekipit.

Ndryshe, Rashica shënoi golin e tij të parë në Superligën e Turqisë dhe për 25 minuta sa ishte në fushë arriti të ketë ndikim mjaft të madh.

Kujtojmë se 26-vjeçari është i huazuar nga Norwich City që zotëron ende kartonin e tij.

Por, kohëve të fundit mediumet turke kanë raportuar vazhdimisht që drejtuesit e Galatasaray po tentojnë që gjatë verës ta transferojnë atë në mënyrë permanente. /gazetametro.net

Çka bëri Milot Rashica sonte për 25 minuta: Para se të shënonte, humbi një rast shumë të volitshëm

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë