Loading…

Rasic e përshkruan Vucic’in si një lloj diktatori të Serbisë

  • 11/01/2017 | 21:32

Rasic e përshkruan Vucic’in si një lloj diktatori të Serbisë

Deputeti i Listës Serbe në Kuvendin e Kosovës, Nenad Rasic, duke folur për skenën politike në Beograd, e ka përshkruar kryeministrin serb Aleksandar Vucic si një lloj diktatori në Serbi, të cilit i janë nënshtruar edhe opozita e edhe media.


Ai në emisionin Komiteti të Gazetës Express, ka thënë se opozita në Serbi është shumë e heshtur dhe sikur pranojnë se kryeministri serb është lider e pakontestueshëm.

Rashiq ka treguar se në Serbi te gjitha mediat rreshtohen pas Qeverisë, dhe gjithashtu edhe shoqëritë civile.

Deputeti ka thënë se i duket shumë e çuditshme, por në shtetin serb opozita ka rol formal dhe nuk ka kurrfarë funksioni tjetër, ndërsa kryeministri Vuçiq vazhdon të mbetët i pakundërshtueshëm në skenën politike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë