Loading…

Rast i ri me koronavirus në Vushtrri: Ende nuk dihet si u infektua

  • 04/06/2020 | 23:33

Rast i ri me koronavirus në Vushtrri: Ende nuk dihet si u infektua

Rasti i parë me koronavirus në fshatin Oshlan të Vushtrrisë është punëtor i sektorit privat.


Kështu ka bërë të ditur drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli i cili tha se nuk dihet a është rast kontakti apo rast i ri.

“Ka shkuar vet në Kinikën Infektive pasi ka pasur simptoma. Është punëtor i sektorit privat. Më tutje presim që nesër të bëhet gjurmimi total që ta kuptojmë a po flasim për një rast kontakti apo për një rast të ri”, ka deklaruar Meholli për RTV Dukagjini.

Kujtojmë se deri tani në Komunën e Vushtrrisë janë regjistruar 109 raste me koronavirus.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë