Loading…

Rast i rrallë: Ky është ekipi kosovar që ka 27 lojtarë me mbiemrin Dërmaku

  • 05/11/2020 | 22:49

Rast i rrallë: Ky është ekipi kosovar që ka 27 lojtarë me mbiemrin Dërmaku

Klubi kosovar “Besa 1978” në përbërjen e saj ka 27 lojtarë me mbiemrin Dërmaku, gjë që është e rrallë, shkruan Gazeta Metro.


“Besa 1978” është klubi i futbollit që luan në Ligën e Tretë në Kosovë.

Ky klub është nga Shishpashnica dhe ka diçka të rrallë për brenda ekipit të saj.

Në bazë të listës së lojtarëve të publikuar nga klubi, me 6 gusht të këtij viti, shihet se aty janë 27 lojtarë me mbiemrin Dërmaku dhe vetëm 4 janë me mbiemër të ndryshëm.

Për shumicën e tifozëve të futbollit kjo është parë diçka si shumë interesante dhe që ndodhë rrallë.

Më poshtë keni listën e lojtarëve të “Besa 1978”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë