Loading…

Raundi i ri i bisedimeve Prishtinë–Beograd më 16 dhe 17 nëntor

  • 02/11/2016 | 15:07

Raundi i ri i bisedimeve Prishtinë–Beograd më 16 dhe 17 nëntor

Raundi i ri i bisedimeve në mes të  Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel do të mbahet më 16 dhe 17 nëntor.

Kështu raporton gazeta serbe “Danas” duke iu referuar burimeve diplomatike, përcjellë Klan Kosova.

Sipas burimeve të kësaj gazete, temë kryesore e diskutimit në këtë raund bisedimesh, do të jetë liria e lëvizjes si dhe zbatimi i marrëveshjes së arritur më parë “që ka të bëjë me menaxhimin e integruar të vendkalimeve”.

Edhe në këto bisedime delegacioni nga Kosova do të drejtohet nga Edita Tahiri, ministre për Dialog si dhe Marko Gjuriq, shef i Zyrës serbe për Kosovën.
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë