Loading…

Raundi i ri i dialogut mbahet më 1 shkurt pa Thaçin e Vucicin

  • 28/01/2017 | 22:12

Raundi i ri i dialogut mbahet më 1 shkurt pa Thaçin e Vucicin

Raundi i ri i dialogut në mes Prishtinës dhe Beogradit do të mbahet më 1 shkurt. Kështu është bërë e ditur nga selia e Komisionit Europian në Bruksel.


Komisionit Evropian i  ka kërkuar kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiç dhe atij kosovar, Isa Mustafa, që më 1 shkurt të jenë prezent në Bruksel për një tjetër raund të dialogut në nivel të lartë politik, në mënyrë që të normalizohen marrëdhëniet midis dy vendeve.

Më tutje, merret vesh se në këtë datë bisedimesh nuk do të jenë të ftuar presidentët e asnjërit vend dhe se në dialog do të diskutohet edhe për marrëveshjet e kaluara. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë