Loading…

Reagon edhe Bekim Jashari: Baca Jakup do dalësh faqebardhë

  • 04/11/2020 | 20:34

Reagon edhe Bekim Jashari: Baca Jakup do dalësh faqebardhë

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka reaguar pas arrestimit të ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqi, duke e vlerësuar si ndër ushtarët e parë në Drenicë, që ishte dhe mbetet shembull i ushtarit të denjë në luftë dhe i politikanit e udhëheqësit të sinqertë në paqe.

Djali i Hamëz Jasharit, ka vlerësuar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës, dhe populli ynë liridashës ka bërë luftë të pastër, në mbrojtje të vendit dhe qytetarëve autokton.

Reagimi i plotë:

Baci Jakup Krasniqi, ushtari i Lirisë, zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndër ushtarët e parë në Drenicë, ishte dhe mbetet shembull i ushtarit të denjë në luftë dhe i politikanit e udhëheqësit të sinqertë në paqe.

Askush dhe në asnjë mënyrë nuk mund të zbehë kontributin e tij për liri dhe shtet ndërtim. Lufta e tij e pastër, në mbrojtje të vendit dhe qytetarëve është pjesë e historisë sonë, kurse pafajësia e tij është fakt i pamohueshëm.

Ushtria Çlirimtare e Kosovës, populli ynë liridashës ka bërë luftë të pastër, në mbrojtje të vendit dhe qytetarëve autokton.

Botërisht dihet kush ka bërë krime kundër njerëzit, kush janë kriminelët e vërtet dhe kush nuk kurseu asgjë për të zhdukur popullin dhe historinë tonë.

Andaj shteti dhe kriminelet serb duhet të përballen me drejtësinë dhe të japin llogari për krimet e bëra kundër njerëzit.

Çdo tentim për të njollosur UÇK-në dhe historinë tonë të lavdishme është e kot dhe një dështim i radhës i atyre që shpifin kundër popullit tonë.

Është sfidë jo e lehtë, është “luftë” e përbashkët, që duhet fituar patjetër. Vetëm dhe vetëm të bashkuar.

Baca Jakup Krasniqi do dalësh faqebardhë!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë