Loading…

Reagon Krasniqi për trenin serb në Veri

  • 13/01/2017 | 18:10

Reagon Krasniqi për trenin serb në Veri

Pas raportimeve se Serbia do të nisë një tren nga Beogradi për në pjesën veriore të Mitrovicës, ka reaguar kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës  Jakup Krasniqi.


Përmes rrjetit social Facebook,  Krasniqi ka thënë se kjo është edhe një tjetër dëshmi për dorëheqjen e Qeverisë së Kosovës.

“Marrëveshjet e Thaçit e të Mustafës, për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë?! Shikoni ku përfunduan?! Përfunduan në kthimin e Serbisë në Kosovë!” ka thënë Krasniqi.

Ai thekson se marrëveshjet e Thaçit e të Mustafës, për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë përfunduan  në kthimin e Serbisë në Kosovë.

“Qytetarët duhet te shikojnë se çka prodhuan, marrëveshja e 19 prillit 2013 dhe ajo e 25 gushtit 2015! Për marrëveshjen e 19 prillit deputetëve ju pata thënë: Kjo marrëveshje kështu si është, është e pa përfunduar dhe nuk kemi mundësi të dimë se çka po votojmë! Megjithatë marrëveshja i mori mbi 85 vota?! Nuk e di sesi ndihen sot, ata që e votuan! Nuk besoj që duhet ndonjë dëshmi tjetër, për dorëheqjen e kësaj Qeverie?!” ka shkruar Krasniqi./gazetametro.net

treni2-640x400

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë