Loading…

Reagon Kryeministri Avdullah Hoti për arrestimin e Sali Mustafës

  • 24/09/2020 | 20:30

Reagon Kryeministri Avdullah Hoti për arrestimin e Sali Mustafës

Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se duhet të tregohet maturi karshi situatës aktuale lidhur me Dhomat e Specializuara, shkruan Gazeta Metro.


Ky reagim i Hotit vjen pas arrstimit të Sali Mustafës, ish-komandant i UÇK’së dhe ish-shef i Intelegjencës në FSK.

“Duhet të tregojmë maturinë si shtet. Dhomat e Spicalizuyara janë pjesë e drejtësisë së Kosovës dhe dueht t’i respektojmë. është tregu edhe më herët maturiteti në këto prcoese. Shpresoj se të gjithë ata janë të përfshirë t’i përgjigjen këtyre thirrjeve. Ta lëmë punën e drejtësisë në mënyrë të pavarur”, ka thënë Hoti në Kanal10.

Ndryshe, Sali Mustafa u arrestua mëngjesin e ditës së enjte. Familjarët e tij kanë thënë se nuk kanë qenë në dijeni lidhur me arrestimin e tij dhe se uk e kanë parë kur është marrë nga zyrtarët e EULEX./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë