Loading…

Reagon ministri: Kërcënimet ndaj Xharrës, jashtë çdo norme njerëzore

  • 10/04/2017 | 16:57

Reagon ministri: Kërcënimet ndaj Xharrës, jashtë çdo norme njerëzore

Pas publikimit të fotografive ku shihet i vizatuar kryqi me ngjyrë si gjaku, e me të cilat u kërcënua gazetarja Arbana Xharra, ka reaguar edhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj.


Ai i ka quajtur këto kërcënimet si të papranueshme, e madje sipas tij, këto janë edhe jashtë çdo norme njerëzore.

‘Kërcënimet e publikuara sot ndaj gazetares Arbana Xharra janë absolutisht të papranueshme dhe jashtë çdo norme njerëzore dhe demokratike’, ka thënë ministri Hoxhaj.

enver-hoxhaj_9012

Ndërkohë, ai ka kërkuar që personat që e kanë bërë këtë vepër të vihen para drejtësisë.

‘Personat përgjegjës duhet të vihen sa më shpejtë para drejtësisë’, ka shtuar Hoxhaj.

Ndryshe, sot Arbana Xharra publikoi disa fotografi të cilat janë bërë rreth 10 ditë më herët por që nuk ishin publikuar për të mos penguar hetuesin, e ku shihej i vizatuar një kryq me ngjyrë të kuqe./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë