Loading…

Reagon presidenti pas sulmit me armë ndaj Vllasit

  • 13/03/2017 | 10:05

Reagon presidenti pas sulmit me armë ndaj Vllasit

Presidenti, i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka reaguar pas sulmit me armë ndaj avokatit, Azem Vllasi.

‘’Me shqetësim pranova lajmin për plagosjen e avokatit Azem Vllasi. Aktet e tilla janë të papranueshme dhe të dënueshme në një shoqëri, e cila prioritet kryesor ka forcimin e sundimit të rendit dhe ligjit‘’, ka thënë Thaçi.

Presidenti i vendit pret nga autoritet perkatëse që ta sjellin përpara drejtësisë autorin e këtij krimi.

‘’Avokatit Vllasi i uroj shërim të shpejtë, ndërsa nga autoritetet përkatëse pres që ta sjellin përpara drejtësisë autorin e këtij krimi‘’, përfundoi Thaçi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë