Loading…

Reagon trajneri i njohur: Flamuri i Kosovës duhet të valojë dhe jo i Shqipërisë

  • 11/10/2021 | 22:11

Reagon trajneri i njohur: Flamuri i Kosovës duhet të valojë dhe jo i Shqipërisë

Faruk Statovci në emisionin sportiv në ATV, ‘’Ekipi A”, është nxehur për faktin që tifozët në ndeshjen Suedi- Kosovë kanë valëvitur flamurin e Shqipërisë si dhe nuk është dakord me shprehjen e shënuar nga tifozët që “Kosova është Shqipëri”.


“Ne e kemi flamurin tonë, flamuri i Kosovës duhet të valojë këtu e flamuri i Shqipërisë ka mujt me valu në Shqipëri. Ne duhet me ju gzue suksesit edhe të kombëtares sonë Kosovës edhe të Shqipërisë. Por përderisa është Kosova dhe e ka një flamur, nuk muj me dashtë tjetër më shumë se Kosovën”, tha ai.

Ndër të tjera ai shprehet që Shqipërinë e do por parësore është Kosova si dhe nëpër stadiume duhet valëvitur vetëm flamuri i Kosovës. Ai ka shtuar që njerëzit duhet të harrojnë që mund të kemi një bashkim Kombëtar pasi tanimë i kemi dy ekipe dhe dy flamur të ndryshëm që përfaqësojmë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë