Loading…

Reagon vëllai i Qerim Kelmendit pas vrasjes: Festoni rugovistë, dorë e zgjatur vrastare e Serbisë, qelbësira shqipfolëse

  • 27/02/2020 | 10:15

Reagon vëllai i Qerim Kelmendit pas vrasjes: Festoni rugovistë, dorë e zgjatur vrastare e Serbisë, qelbësira shqipfolëse

Qerim Kelmendi është gjendur i vrarë në fshatin Zahaq të Pejës, ai po dyshohet se fillimisht është ekzekutuar e pastaj ju është djegur vetura dhe trupi i tij brenda saj, shkruan Gazeta Metro.


Ibrahim Kelmendi, anëtar i ish Lëvizjes Popullore të Kosovës ka reaguar pas vrasjes së vëllaut të tij, Qerim Kelmendi.

Ai përmes një statusi në ‘Facbook’, ka shkruar “Festoni rugovistë ‘pacifistë’

Postimi i plotë:

“Festoni rugovistë ‘pacifistë’… Mallkimi dhe turpi ju mbulofshin, qelbësira shqipfolëse!”, ka shkruar Ibrahim Kelmendi në Facebook.

Vrasja e Qerim Kelmendit ka ndodhur në mesnatë. Ai është gjetur i djegur në veturë.

Po ashtu kanë filluar reagimet e para në profilin e tashmë të ndjerit, Qerim Kelmendit.//gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë