Loading…

Reagon zëvendësministrja serbe ndaj Musliut: Drejto punët në parlament, mos u merr me mua

  • 25/03/2019 | 11:01

Reagon zëvendësministrja serbe ndaj Musliut: Drejto punët në parlament, mos u merr me mua

Zëvëndësministrja e Drejtësisë nga radhët e Listës Serbe, Vesna Mikic, ka reaguar pas kërkesës së deputetes së Partisë Demokratikë të Kosovës, Ganimete Musliu, për ta shkarkuar atë, transmeton Gazeta Metro.


Mikic ka thënë se është e drejta e saj që të shpreh opinionin dhe pozicionin e saj, ndërsa i ka quajtur veprimet e Musliut si të jashtëligjshme.

“Mendoj se ka gjëra më të rëndësishme që duhet t’i drejtosh në parlament, sesa të shikosh në profilet e të tjerëve në Facebook. Sipas ligjit, Musliut i ndalohet të marrë fotografitë dhe tekstet nga profilet private pa lejen e pronarit.”, ka shkruar ajo në Facebook.

Kujtojmë se zëvëndësministrja e Drejtësisë, dje e quajti intervenimin e NATO’s si një gjenocid i bërë qëllimisht, ku pas kësaj pati reagime të shumëta.

Ndër to ishte dhe deputetja Musliu, e cila e quajti madje edhe ‘ndryësirë’.

“Kryeminister Haradinaj, shkarkoje menjeher! Boll me kemi toleruar, por jo deri ne pafundesi. Ndytesirat si kjo nuk i sherbejne as serbeve te Kosoves. Le te shkoj te jetoj ne “shtetin e saj sovran” , ka shkruar Musliu./gazetametro.net

Njihuni me zv/ministren në Qeverinë Haradinaj: UÇK e quan terroriste, kurse ndërhyrjen e NATO’s si gjenocid mbi Serbinë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë