Loading…

Real Madrid e do yllin e Chelseas në këmbim për Hazard

  • 11/10/2021 | 11:38

Real Madrid e do yllin e Chelseas në këmbim për Hazard

Real Mdrid është duke konsideruar të bëjë një shkëmbim me Chelsean gjatë afatit të ardhshëm veror.


Bëhet fjalë për yllin anglez, Reece James që ka fituar vëmendjen e gjigantit spanjoll pas shkëlqimit në Premierligë, transmeton lajmi.net.

Sipas El Nacional, potenciali i James ka fituar vëmendjen e “Los Blancos” që e duan ta përfshijnë në marrëveshje për Eden Hazard.

Raporti shton se Chelsea është duke punuar për të rikthyer në skuadër Hazardin, që nuk gjeti formën që prej kalimit në Spanjë në vitin 2019.

Chelsea nuk do dojë ta humbas një lojtar si James, ngase 21-vjeçari më shumë gjasa do jetë pjesë e klubit për të ardhmen.

Vlera e anglezit kushton rreth 45 milionë euro, karton të cilën Reali do e paguajë pa problem në rast që “Blutë” pranojnë ta shesin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë