Loading…

Real Madrid fiton me përmbysje ndaj Sevillas, shkëlqen Rodrygo

  • 27/05/2023 | 22:15

Real Madrid fiton me përmbysje ndaj Sevillas, shkëlqen Rodrygo

Real Madridi ka shënuar fitore ndaj Sevillas me rezultat 1:2 në kuadër të javës së parafundit në La Liga.


Ishte Rafa Mir që kaloi vendasit në epërsi qysh në minutën e tretë të takimit.

Rodrygo barazoi shifrat në minutën e 29-të me një gol të bukur nga gjuajtja e lirë.

E gol edhe më të bukur shënoi Rodrygo në të 69-tën për ta përmbysur rezultatin.

Me këtë fitore, Real Madridi tani shkon në kuotën e 77 pikëve në vendin e dytë, katër më shumë se Atletico Madridi që ka një ndeshje më pak të luajtur.

Në anën tjetër, Sevilla mbetet e 10-ta me 49 pikë të grumbulluara.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë