Loading…

Real Madrid po bie nga froni: Këta janë 3 futbollistët që u ka rënë vlera më së shumti

  • 12/07/2019 | 09:04

Real Madrid po bie nga froni: Këta janë 3 futbollistët që u ka rënë vlera më së shumti

Transferimi i Cristiano Ronaldos në vlerë prej 100 milionë eurove te eikipi italian Juventus pritej të ndikonte në rritje te madrilënt, por nuk pritej paraqitje aq të dobëta dhe përfundimin e sezonit me tre trajnerë të ndryshëm, trasnmeton Gazeta Metro.


Lojtarëve të cilët u kanë rënë vlera më së shumti janë: Sergio Ramos (-20 milionë euro), Marcelo (-32 milionë euro), Toni Kroos (-20 milionë euro) dhe Toni Kroos (-30 milionë euro).

Zinedine Zidane u kthye sërish në Santiago Bernabeu për ta ndryshuar gjendjen në klub dhe deri më tani, këtë verë, ai i ka shpenzuar rreth 330 milionë euro për transferimin e pesë futbollistëve./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë