Loading…
Real Madridi e ‘çmonton’ skuadrën e ligës së tretë në Spanjë, fitore e thellë e madrilenëve
  • 06/12/2018 | 20:05

Real Madridi e ‘çmonton’ skuadrën e ligës së tretë në Spanjë, fitore e thellë e madrilenëve

Real Madridi ka shënuar fitore të thellë në ndeshjen e kthimit në Kupën e Spanjës.

Los Blancos kanë triumfuar në Santiago Bernabeu përballë skuadrës modeste Melilla me rezultat të thellë 6-1.

Kësisoj kampionët në fuqi të Evropë pas dy ndeshjeve kanë eliminuar Melillan me rezultat të përgjithshëm 10-1.

Marco Asensio shënoi dy gola të shpejt në minutat 33 dhe 35, ndërsa Javier Sanchez e ngriti epërsinë në 3-0 në pjesën e parë.

Skuadra e udhëhequr nga Santiago Solari shënoi edhe tre gola të tjerë në pjesën e dytë.

Isco realizoi dy herë ndërsa Vinicius Junior shënoi një gol tjetër.

Në anën tjetër për ekipin mysafir golin e vetëm e realizoi Qasmi nga pika e bardhë.

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari në këtë takim i dha rast lojtarëve që nuk kishin shumë minuta.

Gjatë 90 minutave futbollistët madrilen shkëlqyen dhe kishin 32 tentime.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë