Loading…

Real Madridi i interesuar për yllin e Milanit

  • 09/11/2021 | 16:01

Real Madridi i interesuar për yllin e Milanit

Gjigandi spanjoll po synon që ta përforcojë mesfushën me yllin e Milanit.

Real Madrid është duke përgatitur që të bëjë një ofertë për mesfushorin e Milanit Franck Kessie, raporton “El Nacional”.

Raportohej se Barcelona kishte shprehur interesim serioz për të nënshkruar me mesfushorin 24 vjeçar, por tani trajneri i tyre i ri Xavi nuk është i interesuar që të arrijë marrëveshje, përcjell KosovaPress.

Tani thuhet se Real Madridi ka hyrë në garë për shërbimet e Kessiet, i cili mund të fillojë bisedimet për një marrëveshje me “Galaktikët” që në muajin janar.

Që prej transferimit te skuadra e Milanit, Kessie ka bërë 196 paraqitje për gjigandin e Serie A, duke regjistruar 32 gola dhe 15 asistime mbi emrin e tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë