Loading…

Real Madridi kërkon transferimin e mesfushorit të Napolit

  • 03/12/2019 | 16:01

Real Madridi kërkon transferimin e mesfushorit të Napolit

Real Madridi është i vendosur që ta transferojë mesfushorin spanjoll, Fabian Ruiz, nga Napoli, transmeton Gazeta Metro.


‘Cadena Ser’ raporton se ‘Los Blancos’ dëshiron që në këtë muaj ta përfundojë transferimin e mesfushorit spanjoll.

Napoli thuhet se është i gatshëm që ta shesë Ruizin, por që kërkon mbi 100 milionë euro. Madrilenët nuk janë të vetëm në garë për lojtarin, pasi ata po i rivalizon edhe Barcelona, që po e vëzhgon nga afër lojën e tij.

(Fabian Ruiz / SC Napoli).

Ruiz ka arritur që deri më tani në këtë sezon të shënojë vetëm një gol në 12 paraqitje për Napolin. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë